Tunele Wiki
Advertisement

Wieczne miasto.

Wieczne Miasto - położone pod Londynem starożytne miasto, którego mieszkańcy zginęli na skutek zarazy. Wybudowane przed XII wiekiem p.n.e. przez tajemniczą cywilizację Brutanów, którzy wywodzili się ze spalonej przez Greków Troi.

Historia[]

Brutani[]

Początki Wiecznego Miasta sięgają kilkunastu stuleci przed Chrystusem, kiedy uciekinierzy z płonącej Troi założyli osadę na miejscu dzisiejszego Londynu. Następnie odkryli oni ogromne groty pod tamtejszym terenem, które wkrótce zasiedlili. Osady były połączone siecią tuneli. Dawni Trojańczycy stworzyli nową cywilizację o nazwie "Brutani". Podziemne miasto szybko zdominowało swojego górnoziemskiego brata, stając się potężną twierdzą, która zaczęła roztaczać swoje panowanie nad otaczającymi ziemiami. W XII w.p.n.e. Brutani osiągnęli szczyt potęgi, kontrolując wielkie połacie w Europie a być może nawet w Azji, na obu kontynentach zaś prawie wszystkie ludy żyły w ich cieniu. Potęga Brutanów była wielka, pozwoliła im stworzyć prawdziwą metropolię.

Kolejne wieki i tajemnicza zaraza[]

Potęga Brutanów załamała się jakiś czas po XI stuleciu p.n.e., wkrótce zaś upadła cała cywilizacja, jednakże miasto przetrwało, choć utraciło kontakt z Londynem. Brutani chcieli się odciąć od świata zewnętrznego, więc zawalili tunele prowadzące na powierzchnię. Wkrótce zasiedliła je jednak kolejna kultura, a za nią kolejne, które jednak nigdy nie osiągnęły tak wysokiego poziomu cywilizacyjnego jak Brutani. W nieznanym czasie (być może w średniowieczu lub w czasach nowożytnych) miasto znalazło się pod kontrolą Styksów. W XVII w. w wyniku przenoszonych przez pewien gatunek ślimaków wirus, przez miasto przetoczyła się śmiercionośna zaraza. Jedynie mała grupka mieszkańców Wiecznego Miasta zdołała uciec na powierzchnię. Byli to Styksowie, którzy będąc w Górnoziemiu dzięki pomocy sir Gabriela Martineau opracowali plan kolejnego podziemnego miasta. Zaciągnęli do robót pracowników Martineau. W kilku jaskiniach na północ od Wiecznego Miasta zbudowali oni Kolonię.

Po wystąpieniu zarazy[]

Wyobrażenie Wiecznego Miasta narysowane przez nieznanego autora mangi.

Opustoszone Wieczne Miasto pozostawało w takim stanie przez wieki, służąc jedynie naukowcom i uciekinierom, którzy opuszczali w obawie przed Styksami Kolonię. Białe szyje wkrótce stali się nader liczną rasą o wielkich ambicjach, roztoczyli swe wpływy na całą planetę. W XXI wieku, kiedy do władzy w Kolonii doszedł nowy ród celem Styksów stała się eksterminacja Górnoziemców z pomocą zabójczego wirusa Dominium, który przenoszony był przez ślimaki z Wiecznego Miasta. Ten wirus kiedyś zabił prawie wszystkich mieszkańców miasta. Plan jednak nie udał się, ponieważ Drake i Eddie odpalili zbiorniki z pestycydami, które wytruły wszystkie ślimaki.

Wieczne Miasto interesowało bardzo Styksów, gdyż prócz środowiskiem życia ślimaków, przenoszących Dominium było potencjalnym miejscem ekspansji, jednakże Kolonia nie miała wystarczających funduszy, by oczyścić powietrze w grocie i zasiedlić ją Kolonistami.

Architektura[]

W Wiecznym Mieście dominuje budownictwo przypominające greckie. Widać budynki z kolumnami jońskimi, doryckimi czy korynckimi. Wiele budynków ma charakterystyczne, trójkątne tympanony. Co ciekawe, w metropolii widać pozostałości po rzymskiej kulturze - kopuła na budowli przypominającej katedrę św. Piotra i Pawła w Londynie.

Oprócz tego z miasta jakby "wyrastają" wielkie bazaltowe podpory, które powstrzymują sufit przed zawaleniem.

Wyjścia[]

Z Wiecznego Miasta na powierzchnię prowadzi kilka tuneli, które wychodzą w różnych miejscach w Londynie.

Wyjście z Wiecznego Miasta.

Advertisement