Tunele Wiki
Advertisement

Vlad.jpg

Vlad "Drakula" Palownik (1431-1476) - wołoski książę z dynastii Basarabów.

Życie (wersja oficjalna)[]

Wład Palownik urodził się w Sighișoarze w Siedmiogrodzie jako drugi syn hospodara wołoskiego Włada Diabła. Ojciec był członkiem powołanego przez Zygmunta Luksemburskiego do obrony chrześcijaństwa przed rosnącym w potęgę Imperium Osmańskim Zakonu Smoka, czemu zawdzięczał swój przydomek.

Jesienią 1462, gdy Wład, pozbawiony władzy przez swego brata Radu Pięknego musiał uchodzić z kraju, w Siedmiogrodzie ukazały się pierwsze pamflety opisujące rzekome okrucieństwa Palownika, w tym gotowanie ofiar żywcem, wbijanie na pal matek i przybijanie do ich piersi niemowląt, etc. Równocześnie rozwinięto kampanię oszczerstw przeciwko Drakuli na dworze Macieja Korwina, za pomocą sfałszowanych listów dowodząc, iż hospodar był zdrajcą spiskującym z sułtanem przeciwko Węgrom.

Zginął, jak niektórzy twierdzą, raniony przypadkowo w zamieszaniu przez jednego ze swoich żołnierzy, wedle innych zamordowany skrytobójczo. Jego uciętą głowę, zakonserwowaną w miodzie wysłano do Stambułu, zaś ciało pochowano, wedle legendy, w monasterze Snagov, leżącym na wyspie na jeziorze o tej samej nazwie.

Wersja w Tunele: Spirala[]

Vlad Palownik był w rzeczywistości miłym i kulturalnym człowiekiem. Przyjął na swoje ziemie Styksów, żeby mogli tam bezpiecznie przeprowadzić Fazę. W związku z tym zapewnił im odpowiednią ilość ludzkich ciał, a znana oficjalnie "rzeź" przeprowadzana przez Vlada była tylko zasłoną dymną dla tego, co naprawdę się działo w jego zamku. Na szczęście biskupi przekonali księcia, że Styksowie to bezbożnicy. Ten rozkazał swym rycerzom wyrżnąć w pień Styksów. Wszystkie larwy i poczwarki Wojowników zostały pocięte na kawałki, a kobiety Styksów zostały osaczone i zabite. Dodatkowo, rycerze podłożyli ogień w lochach, przez co nie zdołały się rozwinąć Armagi. Faza zakończyła się całkowitym fiaskiem. Eddie stwierdził, że choć Vlad został zapisany w oficjalnej historii Górnoziemców jako rzeźnik, to jemu powinno się zawdzięczać to, że rasa ludzka (do której zaliczają się nie tylko Górnoziemcy, ale i Koloniści) nadal istnieje.

Advertisement