Tunele Wiki
Advertisement
Postać
Sara Jerome by Adeca.jpg
Fanart zrobiony przez użytkownika dewiantartu Adeca
Imię i nazwisko Sara Jerome
Przynależność Kolonistka
Rodzice Babcia Macaulay i nieznany z imienia Kolonista
Miejsce urodzenia Kolonia
Miejsce zgonu Otchłań
Śmierć Pomyłkowo postrzelona przez Elliott, wycieńczona ginie spadając w Otchłań

Sara Jerome/Kate O'Leary (z domu Sara Macaulay) - matka Willa i Cala . Uciekła z Kolonii do Górnoziemia, gdzie musiała żyć w ukryciu.

Przynależność[]

Kolonistka

Rodzina[]

Wygląd[]

Sara była członkiem rodu czystej krwi - miała śnieżnobiałe włosy, bardzo bladą skórę i niebieskie oczy.

Przeszłość[]

Sara urodziła się w Kolonii, gdzie wychowywała się z bratem Tamem i rodzicami. Ona i Tam już w dzieciństwie zaprzyjaźnili się z Imago Freebone'm, synem aptekarza. Byli psotnikami (wrzucenie mnóstwa żab do kościoła tuż przed mszą), a później - buntownikami Kolonii. W pewnym okresie czasu zaprzyjaźniła się z chłopcem w jej wieku - Josephem - jednak później jego rodzina zubożała i musiała się przeprowadzić do innej części Kolonii.

Sara poślubiła Johna Jerome'a, przestrzegającego prawa Kolonistę należącego do Rady Gubernatorów, i urodziła mu trzech synów. Niestety, krótko po swoich narodzinach, nienazwany jeszcze nawet, najmłodszy z chłopców, dostał wysokiej gorączki i umarł. Podczas jego intensywnej choroby, Sara robiła wszystko, aby mu pomóc, jednak lekarze w Kolonii nie mieli leków mogących wyleczyć dziecko. Kobieta błagała swojego męża, aby pozwolił jej poprosić Tama o zdobycie penicyliny na czarnym rynku, jednak ten odmówił. Zrozpaczona śmiercią chłopczyka Sara uznała, że jej synowie nie mogą żyć w świecie, który będzie obchodził się z nimi równie brutalnie, co z ich braciszkiem - więc uciekła, zabierając Setha i Cala. Niestety, zraniona podczas ucieczki, została zmuszona, by zostawić jednego z synków w Kolonii. Wybór padł na Cala, jednak po trafieniu do Górnoziemia, ranna i wyczerpana, zostawiła również Setha, którego górnoziemskie władze zabrały i umieściły w sierocińcu. Później Will został adoptowany przez Rogera i Celię Burrowsów (którzy zostali później poddani intensywnemu działaniu Ciemnego Światła, które zmieniło ich osobowości), a Styksowie umieścili w ich rodzinie Bliźniaczki, wnuczki głowy najważniejszego rodu Styksów, na zmianę udające siostrę Willa, przyjąwszy górnoziemskie imię "Rebeka". Były one wnuczkami głowy najważniejszego rodu Styksów, a ich zadaniem było pilnowanie Willa w oczekiwaniu na powrót jego matki. Sara, nie będąc tego świadomą, szukała swojego syna przez trzy lata, aż pewnego dnia, niedługo po jego piątych urodzinach, zobaczyła Willa przed ratuszem w Highfield. Śledziła go, gdy wracał do domu z matką. Z początku chciała go porwać, jednak uznała, że ze względu na ścigających ją Styksów, nie powinna przyciągać ich uwagi. Później od czasu do czasu przyjeżdżała do Highfield i przyglądała się swojemu synowi, jak szedł z łopatą na wykopaliska.

Fabuła[]

Tunele[]

Jest wielokrotnie wspominana przez Tama, swoją matkę oraz Cala w rozmowach z Willem.

===Tunele: Głębiej===

Most.png

Sara dociera do starego mostu wybudowanego przez jej prapradziadka, u którego podnóża znajduje się tajna skrytka służąca do chowania wiadomości z Kolonii do Górnoziemia. W liście od zastraszonego przez Styksów Joe Waitesa Sara czyta o rzekomym zabiciu Tama i uprowadzeniu Cala przez Willa, który uciekł do Głębi.

Wywabienie z ukrycia[]

Sara zostaje złapana przez Styksów w dawnym tunelu wykopanym przez Willa, gdzie jest jej tymczasowa kryjówka. Styksowie nie atakują jej jednak, a wręcz proponują jej pomoc w dokonaniu zemsty na jej "wyrodnym synu". Pod wpływem fałszywego listu Sara zgadza się współpracować z dotychczasowym wrogiem. Po ściągnięciu do Jaskini Południowej Sara zostaje przebrana w strój Graniczników i wysłana z eskortą do Głębi.

Odnalezienie Willa[]

Sara z pomocą Bartleby'ego w końcu odnajduje kryjówkę Willa i Cala, ale zostaje postrzelona w biodro przez Elliott, która myślała, że to Granicznik. Po szybkim obandażowaniu rany, Sara dowiaduje się od Cala całej prawdy o śmierci Tama i przeprasza Willa za swoje podejrzenia. Przekazuje mu także informacje o Dominium, po czym traci przytomność z powodu odniesionej rany.

Bohaterska śmierć[]

Sara zostaje znaleziona przez Drake'a, z którym idzie aż na skraj Czeluści. Tam jest świadkiem makabrycznych przechwałek Bliźniaczek i śmierci Cala, jak również uświadomia sobie, że Styksowie po oszukaniu jej, zabijali po kolei wszystkich członków jej rodziny. Po spadnięciu Willa, Chestera i Elliott do przepaści, Sara zdobywa się na ostatni wysiłek i spycha obie bliźniaczki z krawędzi Czeluści, aby uniemożliwić Styksom dostęp do wirusa Dominium, którego fiolki mają przy sobie, i odkupić swoje winy. Dokonując tego czynu, ginie.

Tunele: Otchłań[]

Później, w Ogrodzie Drugiego Słońca, Will wznosi trzy pomniki na pamiątkę jej, Tama i Cala.

Tunele: Spirala[]

Sara zostaje wspomniana podczas rozmowy Willa z Josephem, który stwierdził, że według niego Sara tak naprawdę nigdy nie wierzyła w kłamstwa Styksów i że współpracowała z nimi, ponieważ chciała znaleźć Willa.

Zobacz też[]

Advertisement