Tunele Wiki
Advertisement

Macaulayowie - wygasła rodzina Kolonistów czystej krwi wywodząca się z Wiernych. Jest to jeden z najstarszych rodów w Kolonii - prapradziadek Sary i Tama był jednym ze współpracowników Sir Gabriela Martineau przy budowaniu tego podziemnego świata. Wiadomo, że rok przed przeniesieniem się do Kolonii, prapradziadek Sary i Tama zbudował na powierzchni tajną kryptę, której lata później Sara i Tam używali jako skrytki na listy, jakie między sobą wymieniali.

Wszyscy członkowie rodziny są martwi, choć teoretycznie, poprzez pokrewieństwo z Jerome'ami, pozostaje ostatni potomek rodu - Will/Seth.

Członkowie rodziny[]

  • Tam Macaulay - handlował rzeczami z powierzchni, zawzięty wróg Styksów. Został przez nich zabity w Labiryncie, gdy poświęcił się, aby ratować Willa, Cala i Imago.
  • Babcia Macaulay - sędziwa Kolonistka, matka Sary Jerome i Tama, została zabita "po cichu" przez Styksów.
  • Sara Jerome - sławna buntowniczka oraz symbol sprzeciwu z dotychczasowymi metodami Styksów i popierających ich Kolonistów. Żona Johna Jerome, uciekła do Górnoziemia. Zginęła w Czeluści, wrzucając tam próbki Dominium, aby nikt już nie mógł ich użyć.
  • Pan Macaulay - nieznany z imienia mąż Babci Macaulay oraz ojciec Tama i Sary. Tam wspominał, że choć oficjalnie zginął on w wypadku, to w rzeczywistości został zabity przez Moskita, o czym Tam był głęboko przekonany. Taka wersja wydarzeń pasowałaby do wielkiej nienawiści, jaką Bliźniaczki, Moskit i Stary Styks darzą ród Macaulayów, w szególności pana Macaulaya (jak wskazują cytaty z pierwszej części), Tama, Sarę i Willa. Sara wspominała, że jej ojciec na starość miał nieprzyjemne dolegliwości.
Advertisement