Tunele Wiki
Advertisement

Pułkownik Bismarck - przywódca armii Nowej Germanii, występuje w Tunele: Bliżej i Tunele: Spirala. W piątej części przez pewien czas należał do grupy rebeliantów dowodzonej przez Drake'a.

Bismarck jest dość ważną osobistością - widać to po darzących go szacunkiem żołnierzach Nowej Germanii, a także po Kanclerzu, który cenił sobie jego rady.

Rasa[]

Nowy Germanin (Górnoziemiec)

Wygląd[]

Jego charakterystyczną cechą są duże wąsy. Pułkownik jest wysokim i silnie zbudowanym mężczyzną. Trzyma się prosto jak struna w znanym pruskim stylu. Nosi typowy mundur oficerski Armii Nowej Germanii.

Charakter[]

Pułkownik jest bardzo honorowy oraz uprzejmy. Przy tym jest stanowczy i "walczy o swoje racje" (idee). Wskazuje na to uratowanie Elliott i Willa oraz to, że współczuł chłopakowi z powodu śmierci ojca. Postawił się też Rebece, kiedy zastrzeliła dr Burrowsa, uważając łamanie zawartej wcześniej umowy (puszczenie Willa i doktora wolno w zamian za Dominium) za niehonorowe i nieetyczne. Nawet Rebeka Druga, choć łagodniejsza z sióstr, darzyła go pewnym poważaniem za uprzejme, jednak nie naiwne usposobiebie, odpowiadając z odpowiednim szacunkiem na jego pytanie, dlaczego zastrzeliła dr Burrowsa.

Dzieciństwo[]

Bismarck w dzieciństwe żył w osadzie na przeciwległym od Nowej Germanii brzegu oceanu. Pewnego dnia zjawili się tam piraci, którzy wymordowali całą wioskę oprócz Bismarcka, który ukrył się na strychu. Następnie jakimś sposobem dotarł na drugi brzeg oceanu, do Nowej Germanii.

Fabuła[]

Tunele: Bliżej[]

Poznajemy pułkownika, gdy Rebeki planują wywabienie Elliott i odzyskanie wirusa Dominium, który ma przy sobie. Pułkownik jest tam dowódcą swoich sił oraz reprezentantem Nowej Germanii. Gdy Elliott, Will i Bartleby wsiadają na pokład śmigłowca, Bismarck rozkazuje jego pilotowi zabrać ich tam, gdzie rebelianci nie zostaną schwytani przez Styksów. Po tym wydarzeniu zostaje po kryjomu Naświetlony.

Tunele: Spirala[]

Zostaje razem z wieloma ze swoich towarzyszy Naświetlony, wywieziony do Górnoziemia przez Styksów i wykorzystany do ataku na bank w City. Nie popiera Styksów, udaje mu się wybudzić z transu Naświetlenia przez przypadek, po uderzeniu w głowę podczas wybuchu w banku w City. Po powrocie do swojego świata pragnie z pomocą oczyszczarki "obudzić" mieszkańców miasta, ale zostaje zabity przez Rebekę Pierwszą postrzałem w klatkę piersiową. Później Will i Elliott pochowują jego ciało przy źródle, obok zwłok Sweeneya.

Advertisement