Tunele Wiki

Pani Tantrumi - mieszkająca w Highfield staruszka, przyjaciółka Oscara Embersa, będąca, podobnie jak on szpiegiem Styksów. Po raz pierwszy pojawia się w pierwszej części Tuneli, gdzie nie wzbudza podejrzeń.

Rzekome odnalezienie świecącej kuli[]

Skłamała, że odnalazła w swoim domu świecącą kulę, prawdopodobnie by naprowadzić dr Burrowsa na trop Kolonii, a co za tym idzie jego syna Willa a następnie biologiczną matkę chłopca - Sarę Jerome.

Próba zabicia Rogera Burrowsa[]

Staruszka zostaje odwiedzona przez dr Burrowsa po raz drugi, kiedy ten powrócił z Otchłani. Wtedy to Roger wiedział już, że Embers jest szpiegiem Styksów, podejrzewał więc, że i Tantrumi współpracuje z nimi. Burrows wszedł do domu Tantrumi, jego syn pozostał zaś na zewnątrz, o czym nie wiedziała staruszka. To uratowało doktora, bowiem ta chciała zabić go nożem, jednak została uderzona przez Willa. Wtedy w domu staruszki pojawił się działający w wymierzonej przeciw Styksom opozycji Drake, który wspólnie z Rogerem i Willem pozbawił ją broni i uwięził w domu.

Spotkanie z Celią Burrows[]

Jakiś czas później staruszka wzięła udział w obławie na Celię Burrows i Drake'a, należących do ruchu wymierzonego przeciw Styksom. Drake i Celia skłamali Styksom, że mają bliźniaczki Rebeki - wnuczki jednego z najważniejszych członków bezwzględnej organizacji oraz próbki wirusa Dominium. Celia proponowała oddanie dziewczyn i wirusa w zamian za zostawienie w spokoju jej rodziny, co oczywiście było kłamstwem. W rzeczywistości chodziło o pochwycenie wspomnianego już wpływowego członka Styksów a dziadka Rebek, który miał stawić się na spotkanie w parku. Miejsce spotkania zostało otoczone przez żołnierzy Drake'a, on sam zaś obserwował sytuacje z furgonetki na uboczu. Styksowie jednak byli sprytniejsi. Wysłali na miejsce swoich ludzi: Embersa oraz Tantrumi, którzy uzbrojeni byli w urządzenie emitujące poddźwiękowe fale, pozbawiające ludzi i zwierzęta przytomności. Nim ktoś zdołał zareagować staruszkowie uruchomi maszynę, powodując utratę przytomności przez Celię, Drake'a, jego żołnierzy oraz wszystkich ludzi i zwierząt wokół. Tantrumi i jej towarzysz byli zabezpieczeni, zaś po incydencie szybko odeszli, ludzi Drake'a zaś zabrali przybyli na miejsce ludzie Styksów. Sam Drake został uratowany przez jednego ze Styksów, który z nieznanych przyczyn działał przeciw swoim pobratymcom.