Tunele Wiki
Advertisement

Flaga Nowej Germanii

Nowa Germania - wielkie miasto-państwo założone w 1944 roku przez osadników z Trzeciej Rzeszy. Znajduje się ona w Ogrodzie Drugiego Słońca.

Historia[]

Lata 30' i 40' XX wieku[]

Jeszcze przed wojną Himmler wysłał ekspedycje w różne strony świata, aby dowieść prawdziwości tezy Pustej ziemi. Jak się później okazało, owa teoria nie była bezpodstawna. Za inicjatywą Hitlera w Ogrodzie Drugiego Słońca powstało miasto (Hitler chciał, aby Rzesza przetrwała tysiąc lat). Kiedy Niemcy chyliły się ku upadkowi, we wnętrzu ziemi było już duże miasto. Ostatni konwój morski przybył na Antarktydę w 1944 r. Oficerowie SS, którzy tam dotarli chcieli odpocząć po wojnie, i porzucili idee faszystowskie. Natomiast ludzie z partii nazistowskiej zaginęli parę miesięcy po przybyciu do Nowej Germanii. Potem ludność miasta odcięła się od rodaków na powierzchni zasypując szczelinę, przez którą się tam dostali.

Tunele: Bliżej[]

W czwartej części Tuneli Nowa Germania zostaje przypadkowo odkryta przez Styksów. Jak się później okazuje, ma to katastrofalne skutki. Przez wdzięczność Styksom za pomoc w (nieudanej zresztą) dawnej operacji Lew Morski Nowi Germanie pomagają Bliźniaczkom złapać Willa i Dr Burrowsa. Podczas "agresywnych pertraktacji" ginie dr Burrows. Will, Elliott i Bartleby uciekają śmigłowcem pilotowanym przez Pułkownika Bismarcka.

Później w tajemnicy Granicznicy dokonują masowych Naświetleń na żołnierzach Nowej Germanii. Ci pomagają Styksom opanować miasto i Naświetlić samego Kanclerza Nowej Germanii, dokonując zamachu stanu.

Tunele: Spirala[]

Nowa Germania, niegdyś ruchliwe i miłe dla oka miasto, teraz jest cichym, pustoszejącym miejscem zamieszkanym przez samych Naświetlonych. Styksowie planują zabrać wszystkie maszyny wojenne Nowej Germanii, a następnie przekazać je Klasie Wojowników.

Z powodu nieudanej Fazy na powierzchni, Styksowie decydują się przeprowadzić ją tutaj. Zostaje zabity kanclerz.

Drake detonuje bombę atomową, która "zalepia" przejście do Ogrodu, odcinając ją od Czeluści, a więc i reszty planety. Fala elektromagnetyczna powoduje śmierć Sweeney'a, który tłucze butelkę ze śmiercionośnym wirusem. Nowa Germania i większość Ogrodu wymiera. Jak powiedział Will do Elliott, zostaliśmy tylko my, ptaki i ryby.


Ciekawostki[]

  • W 2012 roku powstał film produkcji Asylum pt. "Naziści z wnętrza Ziemi", który był mockbusterową podróbką "Iron Sky".
Advertisement