Tunele Wiki
Advertisement

Londyn.jpg

Londyn - górnoziemskie miasto, stolica Anglii i Wielkiej Brytanii. W XVIII największe miasto Europy. W miasteczku na obrzeżach Londynu, Highfield, rozgrywa się akcja książki "Tunele".

Opis z Wikipedii[]

Położony nad Tamizą, jest trzecim największym miastem Europy (po Stambule i Moskwie), jest także największym miastem Unii Europejskiej i jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Wielkiego Londynu) wynosi ok. 8,4 mln. (2013 r.) na obszarze 1572 km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miejscowościami w 2015 r. liczyło prawie 14 mln. mieszkańców (obszar tzw. megalopolis). Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów.

Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od 2006 przed Nowym Jorkiem). Tutaj dokonuje się 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu Euroobligacjami. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym.

Jest to także jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej.

Miasto, pełne zabytków i muzeów, przyciąga rocznie ok. 30 mln turystów.

Tajemne przejście.

Londyn w serii Tunele[]

Pod Londynem znajduje się Kolonia oraz wyjście z Wiecznego Miasta.

W czwartej części Styksowie atakują Londyn z pomocą żołnierzy Nowej Germanii, natomiast w piątej w strefie przemysłowej Slough urządzają Fazę. Na szczęście zostaje ona przerwana. Również w piątym tomie rebelianci odwiedzają londyńską Wieżę BT.


Advertisement