Tunele Wiki
Advertisement
Johann Franz
Franz.png
Imię Johann Franz
Rasa Nowy Germanin

Kapitan Johann Franz - mieszkaniec Nowej Germanii, a także ulubieniec Rebeki Drugiej. Jest mądrym, ale niedoświadczonym oficerem Armii Nowej Germanii. Ma jasne kręcone włosy. Zostaje bardzo mocno Naświetlony i zamieniony w służącego niewolnika. Występuje w czwartej i piątej części.

Fabuła[]

Tunele: Bliżej[]

Masz słabość do naszego kapitana Złotowłosego

Rebeka Pierwsza do siostry


Kapitan Franz pojawia się po raz pierwszy, kiedy Rebeki wchodzą przez bramę do Nowej Germanii. Wysiada on z ciężarówki ze swoim oddziałem, chcąc dowiedzieć się kim są Bliźniaczki. Potem zjawiają się Granicznicy. Oddziały stoją na przeciwko siebie z wymierzonymi nawzajem karabinami, nie dochodzi do strzelaniny, a Franz za rozkazem generała Graniczników nawiązuje kontakt z przełożonymi, pytając o aneks 66 "Mefistofeles" operacji See Lowe.

Kapitan pojawia się też jako dowódca eskorty Rebeki Drugiej i generała Graniczników kiedy jechali na spotkanie z Kanclerzem. Rebeka dziękuje (szczerze) mu za roztropne decyzje i za uratowanie jej siostry.

Johann jest też jednym z żołnierzy we flotylli helikopterów. Poddaje się Granicznikom, a potem zostaje naświetlony. Już wtedy Rebeka Pierwsza zauważa, że jej siostrze wyraźnie podoba się kapitan Franz, gdyż postanawia ona dopilnować, aby podczas Naświetlania Granicznicy nie zrobili mu krzywdy.

Kapitan Franz pojawia się jeszcze w domu Kanclerza Friedricha, już pod kontrolą bliźniaczek, a także później, w Cytadeli Styksów w Kolonii.

Tunele: Spirala[]

Franz występuje tutaj wyłącznie jako ubezwłasnowolnione (jednak dobrze traktowane przez Rebekę Drugą) zombie. Jest szoferem bliźniaczek, służy też niewolniczą pracą, jak np. przynoszenie bliźniaczkom lodów.

Później jest widziany w górnoziemskim hotelu towarzysząc Rebece Drugiej, któa rozmawia przez chwilę z niczego nieświadomą hotelową recepcjonistką. Następnie do budynku wchodzi Stary Styks oraz Hermiona, rozpoczynając od nowa Fazę.

Advertisement