FANDOM


Nie zobaczycie go. Nawet gdyby stał trzy metry od was. Właśnie tym zajmuje się Jiggs. Chowa się. I jest w tym cholernie dobry.

Drake do Willa i Chestera


Jiggs - bardzo tajemniczy sojusznik Parry'ego i Drake'a, zostaje wspomniany na początku piątej części. Jego postać przewija się przez całą książkę, jednak nie pojawia się on bezpośrednio aż do ostatnich rozdziałów. Wątek jego postaci zostaje rozwinięty w szóstym tomie, gdzie udaje mu się wyjść na powierzchnię za pomocą dopalacza. Posiada znakomity zmysł orientacji.

RasaEdytuj

Górnoziemiec

WyglądEdytuj

Jiggs był bardzo chudy. Miał brodę, a jego twarz była chorobliwie blada.

CharakterEdytuj

Jiggs ma twardy charakter. Udowodnił to, pokonując Granicznika, wraz z którym wpadł do Czeluści oraz wydostając się z niej, jednocześnie ratując życie umierającemu Drake'owi.

PrzeszłośćEdytuj

O przeszłości Jiggsa niewiele wiadomo. Kiedyś został zamknięty w więzieniu Wormwood Scrubs. Współpracował w przeszłości z Parrym, jednak po jakimś czasie uznano, że jego życie w społeczeństwie jest niewygodne, więc zamieszkał na terenie posiadłości Parry'ego w Szkocji. Był jednym z jego przyjaciół, którzy pomogli mu wychować małego Drake'a.

FabułaEdytuj

Tunele: SpiralaEdytuj

Spotkanie Willa i Chestera z przyjaciółmi Drake'aEdytuj

Jiggs zostaje po raz pierwszy wspomniany przez Danfortha, który twierdzi, że zaczął on nocować na drzewach, nadal nie lubiąc siedzenia w zamkniętych pomieszczeniach. Jest to podobno uraz po pobycie w więzieniu Wormwood Srubs. Will i Chester próbują dostrzec mężczyznę, jednak Drake mówi im, że nie zobaczyliby go, nawet gdyby dzieliła ich odległość trzech metrów, z powodu zdolności Jiggsa (patrz cytat).

Konfrontacja Drake'a z EddiemEdytuj

Kilka dni później, gdy Eddie ze swoimi ludźmi wkracza na teren posiadłości Parry'ego, Sweeney informuje Drake'a, że Jiggs znokautował jednego z Graniczników.

Misja powstrzymania FazyEdytuj

Nieco później, podczas misji powstrzymania Fazy poprzez zniszczenie fabryki w Slough, Parry informuje Drake'a, że Jiggs zauważył w jednym z korytarzy fabryki kamerę.

Zdrada i wybuch w KompleksieEdytuj

Niedługo po tym, gdy rebelianci powracają do Kompleksu i wybucha tam bomba, Will pyta Parry'ego o Jiggsa. Ten odpowiada, że mężczyzna jest z nimi w bazie.

Ostatnia misja we wnętrzu ZiemiEdytuj

Najprawdopodobniej Jiggs przez cały czas przemieszczał się z Drakiem, Willem, Elliott, Sweeneyem i Pułkownikiem Bismarckiem podczas ich podróży z Górnoziemia do Ogrodu Drugiego Słońca. Świadczy o tym jego obecność podczas ataku Rebeki Pierwszej, Vane i Graniczników na grupę Drake'a. Jiggs wychodzi spod ziemi (!) i natychmiast podrzyna gardło jednemu z żołnierzy Styksów. Niestety, z następnym nie ma tyle szczęścia - atakuje go, jednak obaj podczas walki spadają do krateru.

Tunele: FinałEdytuj

Jiggs zabija Granicznika, z którym wpadł do Czeluści. Po pewnym czasie bomba atomowa w Wewnętrznym Świecie wybucha, co owocuje wyrzuceniem Jiggsa, Drake'a i zwęglonych szczątków Rebeki w Pas Kryształów. Drake jest umierający i z pewnością nie pożyje długo. Po wydostaniu się z Czeluści za pomocą dopalacza, Jiggs przeprawia się na powierzchnię motorówką ze schronu. Po dotarciu na miejsce i znalezieniu działającego samochodu zostają zatrzymani przez grupkę uzbrojonych wieśniaków, którzy odradzają im dalszą podróż. Okazuje sie bowiem, że Armagi są wabione przez wibracje silnika. Jeden z wieśniaków (który okazuje się być sklepikarzem z czwartego tomu) podarowuje Jiggsowi i Drake'owi konie, którymi wyruszają do Londynu.

Specjalna umiejętnośćEdytuj

Posiadał pewne zdolności, które pozwalały mu się ukrywać przed innymi - jedynie istoty o wyczulonych zmysłach, jak np. Sweeney potrafiły go namierzyć. Nie zostało to jasno określone, jednak prawdopodobnie była to specjalna umiejętność Jiggsa, niemożliwa do nabycia tylko poprzez doświadczenie i przez zwykłych ludzi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.