Tunele Wiki
Advertisement

Granicznicy - żołnierze Styksów, wszyscy są wyszkoleni elitarnie. W skład ich oddziałów wchodzi piechota i kawaleria oraz artyleria. Dopuszczają się, podobnie jak reszta Styksów, niezliczonych okrucieństw na Koprolitach.

Zakres działań[]

Granicznicy działają przede wszystkim w Głębi, ale od trzeciej części także w Czeluści, a potem też w Ogrodzie Drugiego Słońca. Potem oddziały Graniczników można było spotkać w Górnoziemiu i Kolonii.

Granicznik.jpg

Ubiór[]

Granicznicy są ubrani w maskujące, skórzane czarne mundury. Są one wykonane z miękkiej, nie skrzypiącej skóry (przypuszczalnie cielęcej) i mają brunatny, geometryczny wzór maskujący. 

Mity i legendy[]

O Granicznikach mówi się "Drużyna Hobba" czyli "Drużyna Diabła", ponieważ wśród Kolonistów krążą przerażające opowieści, czasami prawdziwe. Prawdą np. jest to, że grupa Graniczników zgubiwszy się w Głębi, gdy skończyły im się zapasy, zjadła towarzyszącego im Kolonistę.

Uzbrojenie[]

Granicznicy uzbrojeni są w tzw. Karabin Graniczników czyli karabiny powtarzalne z lunetami pozwalającymi widzieć w ciemności (rodzaj celownika noktowizyjnego). Ponadto żołnierze uzbrojeni są w klasyczne sztylety Styksów, czyli piętnastocentymetrowe, zakrzywione ostrza. Każdy Granicznik ma doprowadzoną do perfekcji umiejętność walki gołymi rękami. Odpowiednio wyszkoleni żołnierze obsługują baterię haubic. Po przejęciu władzy w Nowej Germanii oddziały Graniczników dysponują czołgami Panzerkampfwagen oraz śmigłowcami Fa 223 i odrzutowcami Me 263.

Advertisement