Tunele Wiki
Advertisement

Faza - cykl rozrodczy Styksów, powtarzający się co kilkaset lub kilka tysięcy lat, zależnie od potrzeby. Co prawda dzisiejsi Styksowie potrafią się rozmnażać tak jak ludzie, ale Faza pozwala na o wiele szybsze pomnożenie i dojrzewanie kasty wojowników.

Etap składania jaj[]

Kiedy w ciałach kobiet Styksów wewnętrzny zegar biologiczny wybija czas Fazy, ich plecy są rozrywane przez wielkie, owadzie odnóża, a w gardle pojawia się pokładełko do składania jaj. Wówczas to Styksowie zdobywają koniecznie żywe jeszcze ofiary (najlepiej ludzkie), żeby kobiety mogły w nich złożyć jaja.

Etap wylęgania się[]

Po upływie tygodnia w ciele nieżywego już żywiciela pasożytuje już do trzydziestu 15-centymetrowych larw. Po upływie tego czasu rozrywają skórę ofiary. Pod tym względem przypominają chestbustery z serii filmów Obcy.

Etap wzrostu[]

W ciągu 12 dni od wyklucia larwa Wojownika szybko rośnie. Tak jak embriony człowieka przez krótki okres posiadają organy podobne do skrzeli, tak larwy Wojowników upodobniają się do półtorametrowej jaszczurki. Jedynie głowa larwy upodabnia ją do człowieka - łudząco przypomina bowiem głowę małego dziecka.

Etap przepoczwarzania się[]

Kiedy larwa osiągnie odpowiedni wzrost, przepoczwarza się - tka dla siebie kokon zwisający z sufitu. Po nieokreślonym czasie wychodzi z niego w pełni dojrzały Granicznik.

"Plan awaryjny"[]

Na wypadek, gdyby larwy zostały zabite lub uszkodzone, z ich tkanek powstają armagi - stworzenia, które potrafią się dostosować do niemal każdego otoczenia. Jedynym skutecznym sposobem na powstrzymanie Fazy jest spalenie wszystkich larw.

Znane Fazy[]

  1. Faza w Kredzie - najprawdopodobniej jedna z pierwszych lub pierwsza, wówczas wymarły dinozaury;
  2. Faza w Plejstocenie - Styksowie upodobnili się wtedy do człowieka infekując neandertalczyków;
  3. Faza w XV wieku - nieudana Faza, zatrzymana przez Vlada "Draculę" Palownika;
  4. Faza w 2008 r. - nieudana Faza.
Advertisement