FANDOM


Elliott
Ell
Imię Elliott
Rasa Pół Styks, Pół Kolonistka, tzw. Kundel
Wiek 15 lat
Przynależność Renegaci
Ojciec Eddie
Matka Molly

Mała dziewczyna z wielką strzelbą?

Sara Jerome zapytana o Elliott

Elliott (Elly/Ell) - dziewczyna w wieku 15 lat, renegatka. Jest jednym z głównych bohaterów Tunele: Głębiej oraz wszystkich następnych tomów. Poznajemy ją w części Drake i Elliott. Dzięki swojemu ojcu (Styksowi czystej krwi) ma ponadprzeciętną siłę i zręczność.

WyglądEdytuj

Elliott jest bardzo szczupła. Przez to, że jest półkrwi Styksem, ma czarne włosy i nie jest albinosem. Kiedy przebywa w Ogrodzie Drugiego Słońca, jej skóra bardzo szybko zmienia kolor na opaleniznę (w przeciwieństwie do Willa, który jest uczulony na słońce). W świetle słońca jej oczy stają się bursztynowe, jednak ich naturalny kolor to ciemny brąz. Ręce ma poprzecinane licznymi bliznami, a na bicepsie spory "dołek". Jak spostrzegł Will, najwyraźniej coś musiało ją ugryźć, wyszarpując jej kawałek ciała. Ma wystające kości policzkowe, delikatne, pełne usta i kształty nos. Jej ramiona i nadgarstki, jak u Styksów, są niezwykle szczupłe. Cała jej postawa jest wysportowana i gibka.

CharakterEdytuj

Na początku znajomości z Willem i Chesterem jest dosyć szorstka i zamknięta w sobie. Nie daje się poznać i zdecydowanie drażni ją obecność chłopców, ale później staje się sympatyczna i miła. Jest to efekt troski, której celem staje się ze względu na infekcję spowodowaną wykręceniem ramienia po upadku w Czeluść. Kiedy Drake "ginie", Elliott odsłania swoje prawdziwe "ja". Wtedy Will po raz pierwszy od początku ich znajomości widzi ją jako przestraszoną nastolatkę. Można zauważyć momenty w których nawet zaleca się do Willa. Mimo że Elliott potrafi być zaskakująco dziewczęca na początku "Spirali", już po paru rozdziałach decyduje się powrócić do swojego dawnego wyglądu i charakteru. Dziewczyna poza tym, że przyjęła na siebie wiele zmian, nadal usiłuje ukrywać swe słabe strony, którymi między innymi są tęsknota za matką i normalnym życiem w Kolonii. W piątej części książki, kiedy wszyscy udają się do Kolonii, Elliott odłącza się od grupy żeby zajrzeć do swojego domu. Nie wchodzi jednak do środka, a przed drzwiami zostawia upominek dla matki.

Elliott i Drake'a łączy specjalne zamiłowanie do materiałów wybuchowych.

Już w trzeciej i czwartej części Elliott wydaje się być bardzo dobrą przyjaciółką Willa, nawet pomimo kłótni na początku "Tunele: Bliżej". W piątej części jest to o wiele wyraźniej pokazane, i w końcu dziewczyna sama wyznaje, że czuje do Willa coś więcej - jak się okazuje, z wzajemnością.

FabułaEdytuj

Tunele: GłębiejEdytuj

Towarzyszka Drake’a. Porywa Willa i Chestera. Po akcji w bunkrze przejmuje dowodzenie nad grupą. Zaprowadza ich do okolic Głębi, gdzie w finałowej scenie wraz z Chesterem, Willem, kotem i martwym ciałem Cala wpadają do Głębi.

Tunele: OtchłańEdytuj

Gdy odzyskuje przytomność oświadcza, że jest pół-Styksem i pół-Kolonistką. Eksploduje potężny ładunek. W finałowej scenie zabija Granicznika, który próbuje zabić Willa. W Ogrodzie Drugiego Słońca stawia pomnik dla matki.

Tunele: BliżejEdytuj

Wraz z Willem i dr Burrowsem prowadzi „życie” w Ogrodzie Drugiego Słońca. Po różnych wydarzeniach oddaje ona wirus Rebekom. Wydostaje się ona wraz z Willem i kotem do Górnoziemia. Spotykają się tam z Celią, Chesterem, panem Ralwsem i kotką Colly. Na końcu poznają Parry'ego – ojca Drake’a. W finałowej scenie oglądają wiadomości z napadu na Bank Anglii.

Tunele: SpiralaEdytuj

U Elliott pojawiają się symptomy Fazy, takie jak nieprzyjemne uczucie w gardle i ból w plecach. Prześwietlenie wykazuje u niej obecność dodatkowych, "owadzich" odnóży na plecach. Jest ona jednak zbyt młoda aby przejść transformację i dzięki temu nie może produkować jaj.

Tunele: FinałEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.