Tunele Wiki
Advertisement

Drake and Eddie Thirteen.jpg

Eddie, właśc. Edward James Green - Styks, były Granicznik, ojciec Elliott oraz sprzymierzeniec Drake'a, wraz ze swoimi sojusznikami (również byłymi Granicznikami) planuje powstrzymać plany Styksów co do przejęcia władzy nad Górnoziemiem metodą wybicia wszystkich jego mieszkańców.

Dane "Edward James Green" nie są jego prawdziwym imieniem i nazwiskiem - podobnie jak u innych Styksów, jego imię nie jest znane Kolonistom, Górnoziemcom czy komukolwiek innemu spoza jego rasy.

Przynależność[]

Styks

Rodzina[]

  • Elliott - córka
  • Molly - partnerka
  • Nienazwany ojciec - należał do Styksów, którzy pełnili funkcję kapłanów w kościołach Kolonii; podarował Eddiemu egzemplarz Księgi Katastrof.

Wygląd[]

Eddie wygląda tak jak inni Styksowie: ma jasną skórę, jego włosy i oczy są ciemne, jest też chudy i ma zapadłe policzki.

Charakter[]

Eddie uważa, że - jak przewiduje Księga Katastrof - Górnoziemcy pewnego dnia sami sprowadzą na siebie zagładę (poprzez katastrofę ekologiczną) i wtedy Styksowie i Koloniści będą mogli sami zamieszkać na powierzchni - z tego powodu pomaga Drake'owi i reszcie rebeliantów, chcąc powstrzymać użycie Dominium oraz Fazę. Jak sam twierdzi, nie chce aby któremuś z Kolonistów, łącznie z Molly, stała się krzywda. Ratuje także Drake'a, aby spłacić dług wdzięczności, jaki zaciągnął, kiedy rebeliant uratował w Głębi Elliott. Chce, żeby zadbał o jej bezpieczeństwo.

Ma takie małe hobby - jak sam określa mozolną rekonstrukcję bitwy pod Waterloo. Wszystkie figurki żołnierzy zrobił własnoręcznie z niezwykłą precyzją, chociaż wciąż nie jest zadowolony z figury Wellingtona.

Przeszłość[]

Służba w Kolonii[]

Podczas życia w podziemnym mieście on i inni Styksowie dokonywali straszliwych czynów, mających bardzo istotny wpływ na fabułę i życie niektórych z głównych postaci serii.

Naświetlenie Fiony[]

Fiona była najlepszą przyjaciółką Drake'a i geniuszem w swoim fachu - była z zawodu programistką. Pewnego razu jej program do zbierania informacji wykrył akcje Styksów. Ci nie mogli długo czekać. Porwali Fionę, chcąc zachować swoje sekrety, ale i wykorzystać wynalazki i inne odkrycia dziewczyny. Była wówczas w ciąży, co w połączeniu z bardzo mocnym Naświetleniem jej przez Styksów doprowadziło do śmierci Fiony.

Naświetlenie rodziny Burrows[]

Żeby złapać Sarę Jerome, Styksowie uknuli bardzo misterny plan. Wiedząc, że jej syn Seth dostał się pod opiekę państwa Burrows, naświetlono pana Burrowsa tak, aby czuł pociąg do odkryć, a panią Burrows, żeby nie przeszkadzała w niczym i zajmowała się tylko telewizją. Doktor Burrows miał pewnego dnia zejść do Kolonii, a syn Sary za nim. W ten sposób sama Sara miała udać się za synem prosto do miejsca swojego urodzenia, gdzie czekała na nią kara śmierci, jednak królewska rodzina Styksów miała co do niej inne plany.

Poznanie Molly i zakończenie służby w Kolonii[]

Eddie poznał w Garnizonie Styksów Kolonistkę o imieniu Molly. Pomimo tego, że związki Styksów i Kolonistów były zakazane, Eddie i Molly pogłębili swoją znajomość, w wyniku Kolonistka zaszła z nim w ciążę. Podczas jej trwania symulowała chorobę, a gdy urodziła Elliott, oddała ją na wychowanie ciotce dziewczynki, sama zaś przeprowadziła się do Zachodniej Jaskini. Eddie odwiedzał Elliott do czasu, gdy skończyła dziewięć lat. Wtedy też Eddie upozorował swoją śmierć. Później zgromadził wokół siebie Styksów, którzy, tak jak on, nie pochwalali metody, jakiej chciała użyć rodzina królewska do przejęcia władzy w Górnoziemiu.

Fabuła[]

Tunele: Otchłań[]

Kiedy akcja Drake'a na Błoniach Highfield zostaje udaremniona przez Styksów, a on sam i jego ludzie - ogłuszeni, Eddie ratuje byłego renegata, wyciągając go z furgonetki. Jakiś czas później pijany Drake wrzeszczy na ludzi w pubie w Soho, wyzywając ich od głupców, którzy nie mają zielonego pojęcia o zagrożeniu. Wówczas przy jego stoliku pojawia się Eddie, który każe mu się uspokoić, inaczej zostanie aresztowany, przez co Styksowie go namierzą. Po ponurym stwierdzeniu Drake'a, że zawiódł Celię i Drzewca, a Styksowie pobili go na każdym polu, Eddie pociesza go, mówiąc, że coś wymyślą. Następnie zabiera rebelianta do hotelu, w którym akurat się zatrzymał.

Tunele: Bliżej[]

Uwaga! ten artykuł to zaledwie zalążek!

Jeżeli masz jakieś pożyteczne informacje lub grafiki, możesz rozbudować ten artykuł, używając opcji "Edytuj".


Tunele: Spirala[]

Uwaga! ten artykuł to zaledwie zalążek!

Jeżeli masz jakieś pożyteczne informacje lub grafiki, możesz rozbudować ten artykuł, używając opcji "Edytuj".

Ciekawostki[]

  • Film, który w czwartej części Eddie kupuje Chesterowi, to nie Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia, tylko Dzień, w którym Ziemia zamarła - to niskobudżetowa podróbka oryginalnego filmu.
Advertisement