Tunele Wiki
Advertisement
Drake
Drake.jpg
Pseudonim Drake
Płeć Mężczyzna
Rasa Górnoziemiec
Ojciec Parry
Wiek 43 lata
Śmierć Zastrzelony przez snajperów Styksów

Drake (ang. kaczor) - renegat i specjalista od aparatów optycznych (było to powodem dla którego został uprowadzony przez Styksów), jeden z głównych bohaterów serii "Tunele", pojawia się w drugiej części i odtąd występuje już w każdej następnej. Prowadzi czynną, partyzancką wojnę ze Styksami. Jest głównym bohaterem Drake's Progress.

Jak wyjawia w czwartej części jego ojciec, imię Drake jest tylko pseudonimem. Prawdziwe dane osobowe Drake'a nie zostały ujawnione w serii, jednak znają je Eddie, Parry, a także kilku innych współpracowników Parry'ego (Sweeney, Danforth, Jiggs).

Przynależność[]

Górnoziemiec, Sojusz Drake'a

Narodowość[]

Prawdopodobnie Szkot

Rodzina[]

Wygląd[]

Wysoki mężczyzna był ubrany w długi płaszcz, przewiązany pasem, do którego przymocowane były małe woreczki. Uwagę Willa i Chestera przykuła przede wszystkim jego twarz: charakterystyczna, wąska twarz o silnie zarysowanym nosie, miał prawdopodobnie oba błyszczące niebieskie oczy, ponieważ drugie przysłonięte było jakimś urządzeniem zamocowanym na głowie za pomocą szerokiego paska. To oto urządzenie wyposażone było w mleczne soczewki i podświetlane delikatnym pomarańczowym blaskiem. Will potem zauważył parę poskręcanych kabli przymocowanych do obrzeża urządzenia i biegnących wzdłuż opaski, na tył głowy. Nieznajomy mógł mieć jednak zarówno trzydzieści, jak i pięćdziesiąt lat.

Will Burrows

Drake i Eddie w maskach gazowych.

Charakter[]

Drake wraz z przyjacielem Eddym

Drake był sympatycznym mężczyzną, ale tylko dla swoich przyjaciół. Dla wrogów jego główną cechą było to, że nie potrafił opanować gniewu. Mimo wszystko był bardzo pomysłowy i inteligentny.

Przeszłość[]

Drake studiował na Imperial College w Londynie razem z dwójką przyjaciół, Lukiem i Fioną. W pewnym momencie program Fiony, utalentowanej programistki, wykrył dziwne anomalie, za którymi stali Styksowie. Z tego powodu Fiona została przez nich porwana i zabita podczas tortur, a wszystkie wyniki jej prac tajemniczo zniknęły.

Jakiś czas później sam Drake został porwany przez Styksów, wykorzystany przez nich do opracowania wielu narzędzi, a potem zesłany do Głębi. Wszystko to zostało jednak wcześniej ukartowane - Drake był członkiem tajnej organizacji walczącej ze Styksami, a jej plan polegał na tym, by Drake dał się złapać i poznał jak najwięcej tajemnic Styksów podczas swojego pobytu w Kolonii.

Jak stwierdził w piątym tomie Parry, Drake zawsze starał się trzymać go z dala od walki ze Styksami. Rozpuszczał nawet plotki, że jego ojciec zginął.

Fabuła[]

Tunele: Głębiej[]

Porywa Willa i Chestera aby ocalić ich przed Granicznikami, ratuje Cala z pułapki cukrowej. Podczas akcji w bunkrze zostaje postrzelony. Detonuje też moździerz aby pomóc uciec reszcie ekipy, co prawdopodobnie go ogłusza. Jego przyjaciele uważają go za zmarłego, bo Will i Eliot pomylili z nim innego renegata torturowanego przez Styksów, któremu skrócili męki. Powraca jednak i ratuje Sarę Jerome przed Styksami. W finałowej scenie dociera na powierzchnię ziemi i obserwuje Celię Burrows.

Tunele: Otchłań[]

Gdy Will dociera na powierzchnię z ojcem współpracują z przyjacielem. Uciekają przed Styksami. Przygotowuje akcję, jednak kończy się ona klęską – agenci Styksów unieruchamiają sojuszników Drake'a, a Celia zostaje porwana. Dzięki pewnemu Granicznikowi on i jego ludzie zostają ukryci w bezpiecznym miejscu. W finałowej scenie pije w barze i obwinia się o porwanie Celi.

Tunele: Bliżej[]

Zawiera znajomość ze Styksem – Eddiem. Po uwolnieniu Chestera działa z nim wraz z kolegą zabija ślimaki w Wiecznym Mieście. W konsekwencji Eddie zdradza go i wyznaje mu, że był obecny przy jego naświetlaniu przy użyciu Ciemnego Światła. Wywozi Willa, Elliott, Chestera, Celię, Jeffa i koty do ojca na wieś. W finałowej scenie dowiadujemy się iż jest poszukiwany przez policję.

Spiral-Photo-1-LR-525x600.jpg

Tunele: Spirala[]

Drake, Will, Elliott, Sweeney oraz pułkownik Bismarck udają się do wnętrza Ziemi, aby odnaleźć Bliźniaczki oraz kobiety Styksów i udaremnić ich złowieszczy plan wychodowania nowej Klasy Wojowników. Po podłożeniu bomb nuklearnych w dwóch przejściach z wewnętrznego świata mają wrócić do Górnoziemia. Jednak gdy tylko zbliżają się do terenów Nowej Germanii, pułkownik Bismarck zostaje zastrzelony przez Rebekę Pierwszą, która następnie wymierza z broni do Willa. Osłania go jednak Drake, przyjmując strzał na swoje lewe ramię i ciągnąc Rebekę ze sobą do ogromnego krateru. Tam, spadając w kierunku umiejscowienia jednej z bomb, oboje toczą walkę w powietrzu. Po oddaleniu się na dużą odległość od swoich towarzyszy (z małą pomocą w formie użycia dopalacza), były renegat mówi "Miło było cię poznać, Becky", po czym odpala bombę powodując zamknięcie obu przejść pomiędzy Czeluścią a Ogrodem Drugiego Słońca.

Tunele: Finał[]

Jiggs znajduje nieprzytomnego Drake'a i nieżywą Rebekę po wybuchu bomby nuklearnej. Okazuje się, że Rebeka uratowała Drake'owi życie osłaniając go. Jiggs znajduje w Pasie Kryształów hydroplan Short Sunderland, gdzie za pomocą apteczki chce opatrzyć mu rany. Podczas tego procesu Drake przestaje oddychać ale Jiggs ratuje przyjaciela. Wykrywa, że były renegat ma chorobę popromienną. Razem docierają do podziemnej stacji, a następnie do Górnoziemia gdzie dowiadują się o armagach. Drake coraz słabiej się trzyma. Mają w planach pojechać do ojca byłego renegata ale wykryli jakiś sygnał pozostawiony przez jakąś radiolatarnię. Zmieniają plany i jadą do Londynu gdzie był nadawy sygnał. Okazuje się, że to Will i Elliot. Zostaje zastrzelony w finale i w ostatnich sekundach życia przyznaje, że chciał umrzeć aby Elliot miała więcej czasu na spełnienie jej planu.

Ciekawostki[]

Advertisement