Tunele Wiki
Advertisement


Postać
Cal Jerome.jpg
Fanart zrobiony przez użytkownika dewiantartu Adeca
Imię i nazwisko Caleb Jerome
Rasa Kolonista
Rodzice John i Sara Jerome
Miejsce urodzenia Kolonia
Miejsce zgonu Czeluść
Śmierć Zastrzelony przez Graniczników

Caleb "Cal" Jerome - młody Kolonista, młodszy brat Willa.

Rasa[]

Kolonista

Rodzina[]

Wygląd[]

Cal, tak jak wszyscy Koloniści czystej krwi, jest albinosem - ma białe włosy, jasnoniebieskie oczy i brakuje mu w skórze pigmentu, przez co wykazuje się brakiem odporności na promienie UV zawarte w promieniach słonecznych. Jak zostało zauważone przez m. in. Chestera, Cal jest uderzająco podobny do swojego starszego brata. Obaj wykazują także podobieństwo do swojej matki.

Charakter[]

Cal wydaje się być nieco nieodpowiedzialny i impulsywny, często działa bez zastanowienia. Wykazuje także cechy hipokryzji, kiedy sam karci Willa i Chestera za popędliwość. Gardzi większością Górnoziemców, np. Chesterem czy dr Burrowsem, co jest prawdopodobnie spowodowane wychowaniem w Kolonii, gdzie każdemu Koloniście Styksowie wpajają rasizm w stosunku do mieszkańców powierzchni. Pomimo wielu wad, Cal był bardzo przywiązany do rodziny. Kochał swojego brata, którego przez większość życia nie znał, kochał swoich rodziców, chociaż ojciec był surowym człowiekiem z obsesją na punkcie przestrzegania prawa, a matka porzuciła młodszego synka, uciekając na powierzchnię. Kochał i darzył szacunkiem swoją babcię i swojego wuja, bardzo też rozpaczał po ich śmierci.

Relacje[]

Will[]

Bartleby[]

Przeszłość[]

Ten oraz poniższe artykuły, do "Tunele: Głębiej" włącznie, wymagają uzupełnienia

Fabuła[]

Tunele[]

Cal poznaje Willa, kiedy wraz z ojcem odwiedzają go w areszcie. Później zabiera stamtąd brata i Will zostaje członkiem rodziny. Po nieudanej próbie uratowania Chestera, Cal wraz z Willem i Bartlebym ucieka do Wiecznego Miasta, a potem do Górnoziemia. Po wyzdrowieniu rozchorowanego Willa wracają do Kolonii, gdzie spotykają się z wujem Tamem i Imago Freebone'em. Dzięki bohaterskiej śmierci wuja obaj chłopcy uciekają z Imago, by potem z jego pomocą "załapać się" na pociąg wiozący Chestera do Głębi.

Tunele: Głębiej[]

Wraz z Willem wskakują do pociągu górników. W Głębi „umiera” – jak się później okazuje zostaje sparaliżowany. Drake ratuje go. W finałowej scenie ginie – zostaje zastrzelony przez Styksów. Jego ciało wpada wraz z Chesterem, Willem, Elliott i kotem wpadają w Otchłań.

Tunele: Otchłań[]

Kiedy Will, Chester, Elliott i Bartleby spadają w głąb Czeluści, ciało Cala zahacza o grzybową półkę i zatrzymuje pozostałą czwórkę. Później znajduje je Will, znajduje w jego plecaku: bukłak z wodą i paczkę orzeszków ziemnych, po czym wyplątuje Cala z siatki, o którą zahaczył, i zrzuca go z półki, twierdząc, że ten nigdy nie lubił wysokości. Tym samym Will żegna się z bratem i odprawia mu swoisty pogrzeb. W Ogrodzie Drugiego Słońca Will stawia mu pomnik.

Advertisement