Advertisement

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25
Bart.png

To ty jesteś bestią z Błoni Highfield!Sara Jerome w Tunelu przy 40 dołkach.

Bartleby - samiec Łowcy należący do Cala. Był bardzo przywiązany do swoich właścicieli. Jego partnerka to Colly.

Rasa

Łowca

Rodzina

Wygląd

Bartleby wyglądał jak każdy kot z jego rasy - był wielkim, łysym zwierzęciem o pomarszczonej, szaroniebieskiej skórze. Budową ciała przypomina dużego górnoziemskiego psa.

Relacje

Cal

Bartleby był bardzo przywiązany do Cala, a i jego pan bardzo go kochał. Dowodem może być radość obu, kiedy spotkali się w Głębi.

Will

Po śmierci Cala Bartleby uznał za swojego pana Willa. Był mu wierny. Will zaś od momentu kiedy okazało się, że Łowca był naświetlany odnosił się do niego z pewną ostrożnością.

Colly

Colly była partnerką Bartleby'ego. Obecnie nosi w sobie ich młode.

Fabuła

Tunele

Tapeta18 1680x1050.jpg
Bartleby leżący przed kominkiem w domu Jerome'ów w Kolonii.

Po raz pierwszy występuje w pierwszej książce, gdy Will Burrows zwiedza dom Jerome'ów. Później, pod koniec książki, ratuje on Willa od zagryzienia, rzucając się na psa Styksów.

Tunele: Głębiej

Bartleby przeżywa walkę z psem Styksów, ale trafia pod ich "opiekę" z zastosowaniem Ciemnego Światła. Kiedy Sara Jerome zostaje złapana, Granicznicy przekazują jej Barta. Kot, wysłany do Interioru wraz ze swą nową właścicielką, szybko odnajduje Cala. Potem wraz z Willem, Chesterem i Elliott wpada do Otchłani.

Tunele: Otchłań

Bartleby ląduje na miękkim grzybie Czeluści. Później okazuje się, że w Kolonii Łowca był Naświetlany i, instruowany przez jedną z Bliźniaczek atakuje Willa. Pod koniec książki skacze wraz z Willem, Elliott i dr Burrowsem do Czeluści, gdzie lądują w Ogrodzie Drugiego Słońca.

Tunele: Bliżej

Po śmierci dr Burrowsa Bartleby wraca wraz z Willem i Elliott do Schronu, a następnie do Górnoziemia.

Tunele: Spirala

Bartleby podczas łowów na jelenia zostaje zabity przez sprzymierzonego Granicznika z oddziału Eddiego. Później za karę winowajca sam się wysadza granatem. Jego towarzysze kopią na polecenie Sweeneya porządny grób, a nie jakąś fuszerkę!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.